HAKKIMIZDA

Yıldız Tozu Anaokulu’nda MEB müfredatı ile birlikte çocukların bireysel farklılıklarını, yaratıcılıklarını kullanarak; problem odaklı çalışmayı destekleyen, çocuklardaki “merak” duygusundan yola çıkarak çözümler bulmayı odaklayan bir sistem olan STEAM yaklaşımından yararlanılmaktadır. Öncelikli hedefimiz, çocukların evlerinde hissettikleri huzur ve güven dolu ortamı onlara yaşatarak, profesyonel eğitim anlayışımızla birlikte eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktır.

Alanlarında deneyimli uzman eğitim kadrosuyla çocuklara doğal, güvenilir ve merak uyandıran bir öğrenme ortamı hazırlanmıştır. Tüm eğitim alanları, mimar, peyzaj mimarı ve çocuk gelişimi uzmanları iş birliği ile özel olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin tüm duyuları ile hissederek, dokunarak, deneyimleyerek yaratıcılıklarını geliştirici alanlar tasarlanmıştır. Ayrıca, yabancı dil becerilerini geliştirmeye yönelik anadili İngilizce olan yabancı dil öğretmenleri tarafından dil eğitimi sunulmaktadır.

Diyetisyen tarafından çocuklara uygun hazırlanmış menülerle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.